About Us

Bet770

Τετάρτη 21 Νοεμβρίου 2012

Ζενίτ - Μάλαγα 2-2

Η Μάλαγα πήρε ισοπαλία 2-2 από την Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη και εξασφάλισε την 1η θέση, ενώ οι Ρώσοι θα βγουν νοκ-άουτ αν νικήσει η Μίλαν αργότερα την Άντερλεχτ (video)

Την πρώτη θέση του 3ου ομίλου εξασφάλισε η Μάλαγα, μετά την ισοπαλία με 2-2 στην Αγία Πετρούπολη με την Ζενίτ.
Οι Ρώσοι έχαναν 0-2 και αποφεύγοντας την ήττα έμεινε ζωντανή και πλέον θα βγει νοκ-άουτ μόνο αν νικήσει αργότερα η Μίλαν την Άντερλεχτ μέσα στο Βέλγιο.

Σκόρερς: 49' Ντάνι, 86' Φαϊζούλιν / 8' Μπουονανότε, 9' Σεμπαστιάν Φερνάντες
Γήπεδο: "Πετρόβσκι", Αγία Πετρούπολη
Διαιτητής: Ολεγκάριο Μπενκερένσα (Πορτογαλία)
Η Μάλαγα μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και πριν το δεκάλεπτο είχε προηγηθεί με 2-0!
Το σκορ άνοιξε στο 8' ο Ντιέγκο Μπουονανότε και ένα λεπτό αργότερα έκανε το 0-2 ο Σεμπαστιάν Φερνάντες από πάσα του Ρόκε Σάντα Κρους, ο οποίος έκλεψε την μπάλα από το τραγικό λάθος του τερματοφύλακα, Βιάτσεσλαβ Μαλαφέεβ.
Η Ζενίτ κατάφερε να μειώσει στο 49' με τον Ντάνι να πλασάρει από κοντά και να ισοφαρίσει στο 86' με το σουτ του Φαιζούλιν.
Το δεύτερο γκολ πάντως δεν έπρεπε να μετρήσει, καθώς αρχικά ο Ντάνι που δεν κατάφερε να πλασάρει σε κενό τέρμα, ήταν οφ-σάιντ όταν τροφοδοτήθηκε.
ΖΕΝΙΤ: Μαλαφέεβ, Ανιουκόβ (81' Μπιστρόβ), Μπρούνο Άλβες, Λόμπερτς, Χουμπότσαν, Ντενίσοβ, Βιτσέλ, Σιρόκοβ (72' Φαϊζούλιν), Χουλκ, Ντάνι, Κερζακόβ.
ΜΑΛΑΓΑ: Καμπαγέρο, Χεσούς Γκάμεθ, Ντεμιτσέλις (46' Ουελίγκτον), Ονιέγου, Ελιζέου, Τουλαλάν, Καμάτσο, Σεμπαστιάν Φερνάντες (76' Χουάνμι), Ντούντα (63' Φρανθίσκο Πορτίγιο), Μπουονανότε, Σάντα Κρους.
*κόκκινη 95' Μπιστρόβ

Άντερλεχτ - Μίλαν (21:45)

Σκόρερς: 78' Ντε Σούτερ / 47' Ελ Σααραουί, 71' Μεξές
Γήπεδο: "Κόνσταντ Βάντεν Στοκ", Βρυξέλλες
Διαιτητής: Ντάμιρ Σκόμινα (Σλοβενία)
Δεν απείλησε στο πρώτο ημίχρονο η Μίλαν καθόλου, αλλά άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό του δεύτερου ημίχρονο.
Ο Στεφάν Ελ Σααραουί ήταν ο "δράστης", καθώς από σέντρα του Ματία Ντε Σίλιο από δεξιά κοντρόλαρε με τον αριστερό και πλάσαρε με το δεξί για το 0-1.
Στο 71' η Μίλαν προηγήθηκε με 2-0 χάρη στο ομορφότερο γκολ του φετινού Champions League, με τον Φιλίπ Μεξές να κοντρολάρει με το στήθος λίγο έξω από την περιοχή και σκοράρει με φανταστικό ανάποδο "ψαλίδι".
Οι Βέλγοι μπήκαν ξανά στο ματς με τον Τομ Ντε Σούτερ να μειώνει στο 78' με κοντινό πλασέ μετά από αδράνεια στην καρδιά της ιταλικής άμυνας.
ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Προτό, Ζιλέ, Κουγιατέ, Νάιτινκ, Ντεσχάχτ, Κλιέσταν, Λούκας Μπίγλια, Μπρούνο, Μίλαν Γιοβάνοβιτς, Πρετ, Μποκανί.
ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι, Ντε Σίλιο, Μεξές, Γέπες, Κονστάν, Νάιτζελ ντε Γιονγκ, Μοντολίβο, Νοτσερίνο, Κέβιν-Πρινς Μπόατενγκ, Μπόγιαν, Ελ Σααραουί.