About Us

Bet770

Κυριακή 14 Απριλίου 2013

LIVE SPORTS 24.Στην κορυφή ο Αχαρναϊκός

Ο Αχαρναϊκός νίκησε με 2-0 τα Χανιά και σε συνδυασμό με την ήττα του Παναιγιάλειου ανέβηκε στην κορυφή του 1ου ομίλου της Football League 2. Με νίκες συνέχισαν στον 2ο όμιλο Καλαμαριά και Αναγέννηση Καρδίτσας

Στην κορυφή του 1ου ομίλου της Football League 2 ανέβηκε ο Αχαρναϊκός ο οποίος επικράτησε στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής με 2-0 των Χανίων στο γήπεδο των Μενιδίων.
Δεύτερος είναι ο Φωστήρας ο οποίος χωρίς να ιδρώσει πήρε τη νίκη στα χαρτιά (3-0) με τον Εθνικό Αστέρα, ενώ τρίτος έπεσε ο Παναιγιάλειος ο οποίος ηττήθηκε στην έδρα του με 2-1 από τον Κεραυνό Γλυφάδας.

Η Καλαμάτα νίκησε με 2-0 τον Αστέρα Μαγούλας, Κόρινθος και Προοδευτική αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2, ενώ ο Πανηλειακός είχε το αγωνιστικό του ρεπό.
Στον 2ο όμιλο και στην 20η αγωνιστική, με νίκες συνέχισαν Απόλλωνας Καλαμαριάς (2-0 τον Τηλυκράτη Λευκάδας) και η Αναγέννηση Καρδίτσας (2-0 τον Βατανιακό).
Ο Οδυσσέας Κορδελιού συνέτριψε με 4-0 την Δόξα Κρανούλας, ο ΑΟ Κασσιόπης πέρασε από την Κατερίνη επικρατώντας του Αιγινιακού με 2-3, ενώ ο Τύρναβος νίκησε με 1-0 τον Εθνικό Σιδηροκάστρου.
Η Ζάκυνθος πήρε το τρίποντο στα χαρτιά (3-0) κόντρα στον Οικονόμο Τσαριτσάνης ο οποίος έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα της Football League 2:
1ος όμιλος (21η αγωνιστική)
Κυριακή (14/4)

Σπουδαία νίκη για Αχαρναϊκό, 2-0 τα Χανιά

Σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου έκανε ο Αχαρναϊκός, ο οποίος νίκησε με 2-0 τα Χανιά στο Δημοτικό Στάδιο των Αχαρνών.

Το σκορ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Νεόφυτος με σουτ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τερματά ΣΥΝΕΧΕΙΑ
Κόρινθος-Προοδευτική 2-2 ΑΡΓΌΤΕΡΑ ΤΟ ΡΕΠΟΡΤΆΖ

Δραπέτευσε η Γλυφάδα από το Αίγιο

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΙΠΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕ 2-1 ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΥ, ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

Φαβορί για την κατάληψη της 6ης προνομιούχου θέσης έγινε και πάλι η Γλυφάδα. Η ομάδα του Δημήτρη Δημακόπουλου, ο οποίος πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στον πάγκο, πέρασε διά πυρός και σιδήρου από το Αίγιο ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Εύκολα η Καλαμάτα, 2-0 τον Αστέρα Μαγούλας (Βίντεο)

Τέλος στα "ονειρα" του Αστέρα Μαγούλας για κατάκτηση του τίτλου έβαλε η Καλαμάτα, αφού κατάφερε και πήρε τη νίκη κόντρα στους Μαγουλιώτες με 2-0.
ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Ρούβας - Επισκοπή 1-1: Σούπερ ντέρμπι με ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών

Σε ένα σπουδαίο παιχνίδι που έγινε στο Τυμπάκι, Ρούβας και Επισκοπή έμειναν στο 1-1 στο κρητικό ντέρμπι της Football league 2 που εξελίχθηκε σε μια αναμέτρηση με ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών και για τους δυο! Ειδικά στα τελευταία λεπτά έσπασαν καρδιές με τις δυο ομάδες να χάνουν κλασσικές ευκαιρίες,